Opis
Przegląd hydrantów wewnętrznych
Systematyczne wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji hydrantów wewnętrznych, jest obowiązkiem każdego zarządcy budynku, w którym znajduje się system gaśniczy pierwsze kontaktu. Konserwacja musi zostać przeprowadzona przez profesjonalnego specjalistę, posiadające stosowne uprawnienia. Należy stosować się do terminów zgodnie z zaleceniami producentów, jednak okres między jednym a drugim przeglądem, nie powinny być dłuższe niż jeden rok. Usługa musi zostać przeprowadzona, zgodnie z obowiązującymi Polskimi normami.
W ramach usługi wykonujemy:
- weryfikacja stanu technicznego hydrantów wewnętrznych,
- sprawdzenie poprawności pracy zaworów i reszty systemu,
- pomiar ciśnienia i wydajności (oraz wystawienie stosownego protokołu, wraz z datą kolejnego badania).
Co z wężem?
Jest to element wyposażenia hydrantu ciśnieniowego, dzięki któremu woda kierowana jest dokładnie w stronę zagrożenia, więc one również muszą być poddawane szczegółowym kontrolom, które pozwolą ocenić ich stan techniczny.
Próba na maksymalne ciśnienie musi być wykonywana nieco rzadziej, niż ma to miejsce w przypadku reszty systemu hydrantów. Powinna być ona przeprowadzona co 5 lat i wszystko powinno być przeprowadzone z obecną Polską normą jakościową, która dotyczy konserwacji hydrantów wewnętrznych.
Jaki jest cel?
Sprawdzimy, czy wszystkie hydranty wewnętrzne znajdujące się w budynku, znajdują się w odpowiednich miejscach, nie są zastawione wyposażeniem biurowym i meblami oraz czy żadne elementy nie korodują lub nie ulegają rozszczelnieniu.
Dzięki temu zaprószenie ognia i ewentualne zagrożenie pożarem, zostanie szybko stłumione przez osoby, które jako pierwsze znajdą się w niebezpiecznej sytuacji.
Jak wygląda przegląd?
Zajmując się corocznym procesem weryfikacji stanu technicznego hydrantów wewnętrznych dla Państwa budynków, wykonamy takie czynności jak:
- przegląd wszystkich urządzeń, systemów i akcesoriów, pod kątem ewentualnych uszkodzeń, rozszczelnień lub powstawania korozji,
- sprawdzenie czytelności i czystości instrukcji obsługi,
- weryfikacja siły mocowania, miejsca instalacji i jakości oznakowania. Pracownik sprawdza, czy hydranty nie są obruszone,
- badanie wypływu wody (mierzenie ciśnienia i równomierność strumienia wraz z jego dostatecznością),
- rozwinięcie i dokładne obejrzenie węża, mające na celu znalezienie ewentualnych zniekształceń, zagięć i uszkodzeń mechanicznych (w razie znalezienia nieprawidłowości, należy wąż poddać próbie ciśnieniowej, lub wymienić go na nowy),
- dokładna kontrola zacisków pod kątem siły, lekkości pracy i obrotów bębnów, drzwiczek, zaworów, prowadnicy, jakości i rodzaju prądownicy.
Po wszystkim pozostawiamy hydrant i instalację, gotową do nagłego i natychmiastowego użycia w razie sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Wystawiamy również stosowny protokół, pozostawiając informacje o tym, czy dany hydrant jest sprawny i można go wykorzystać. W razie wystąpienia uszkodzeń, które uniemożliwiają pracę instalacji, umieszczamy stosowną naklejkę przedstawiającą sytuację i informujemy o tym fakcie właściciela/zarządcę budynku.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.